X

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Hangi tip araçlar için teklif veya poliçe alabilirim?
  Araç tipi otomobil, minibüs ve kamyonet van olan araçlar sigortalanabilmektedir.
 • Bir yıldan kısa süreli sigorta poliçesi düzenlenmesi mümkün müdür?
  Bir seneden kısa süreli düzenlenememektedir.
 • Mini onarım hasarsızlık indirimimi etkiler mi ?
  Poliçeniz kapsamında yapılan mini onarımların (ufak çizik, göçük, vuruk vb.) hasarsızlık indiriminizi etkilemez. Not: her şirketin poliçe kapsamına aldığı mini onarımlar farklı olabilir sigorta acentenizden poliçe kapsamınız konusunda bilgi alınız.
 • Trafik sigortası yapılmayan araçların trafiğe çıkması yasak mıdır ?
  Trafik sigortası yapılmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır.Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk (trafik) sigortası kapsamında bulunmayan araçları trafik polisi tespit ettiği anda bağlar ve trafiğe çıkmasını engeller. Aracın sigortasını siz yaptırana kadar polis aracınızı emniyet otoparkında tutar, yani diğer cezalardaki gibi ceza makbuzunuzu alıp yolunuza devam edemezsiniz. Bağlanan araç için de hem trafik cezası hem de otopark ücreti ödersiniz.
 • Trafik poliçesinde hasarsızlık indirimi en fazla ne kadar olur ?
  %10 dan başlamakta olup en fazla %20 dir.
 • Trafik sigortamı vadesinde yaptırmadığım da ne kadar gecikme surprimi ( ceza ) öderim ?
  %5 ile %50 arasında değişmektir .1 sene gecikmiş bir poliçe ile bir veya 1 ay gecikmiş poliçenin surprimi farklı olur.Ne kadar çok gecikmişse o kadar çok surprim artar .
 • Trafik poliçe mi kaybettim , aynısını nasıl temin ederim ?
  Poliçenizi yaptırmış olduğunuz acentenizden plaka veya motor numarası vb. bilgi vererek ya da poliçenizi satın aldığınız sigorta şirketi genel müdürlüğünden temin edebilirsiniz.